Hastane Sıcaklık ve Nem Takip Sistemi


KTC Isı ve Nem Takip sistemi WİFİ ağına bağlantı kurarak topladığı verileri anlık olarak internet üzerine aktarmakta ve takip edilebilmektedir. Ortama yerleştirilen KTC cihazları sayesinde hastane ısı takip ve nem ölçüm standartlarına uygun olarak tüm alanda belirlenen aralıklarda istenilen nem ve ısı değerlerinde anlık olarak değişen değerleri kontrol edebilirsiniz.

Sistemde oluşan tehlike anlarında ise KTC Hastane Isı ve Nem Takip Sistemi tercih edilecek GSM veya sabit hat üzerinden sorumlu çalışanların telefonlarına ileti veya sesli arama özellikleri ile bilgi verebilmektedir. (opsiyonel olarak izleme merkezimizden kontrol edilebilmektedir) Bu sayede hastane içerisinde oluşabilecek anlık değişken değerlerden çok hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

Ameliyathanelerde Hastane Isı Takip ve Nem Sistemleri

Sıcaklık 17 – 27 °C aralığında ameliyat personeli tarafından seçilebilir olmalıdır (her bir Ameliyat salonu ayrı ayrı klima cihazları ile beslenmediği durumlarda). Bağıl nem değeri %45-55 Aralığında tutulabilmelidir.

Acil Servis Odalarının Sıcaklık ve Nem Ölçüm Değerleri

Acil servis mekânları acile gelen hastalar ve onlara eşlik edenlerin yoğunluğu nedeni ile yoğun olarak kirlenmelere maruz bölgeler olmaları nedeni ile değerlendirmeler buna göre yapılmalıdır. Bunun yanı sıra ofisler ve bekleme alanlarındaki sıcaklık ve nem şartları normal konfor şartları aralığındaki gibi değerlendirilmelidir.

Doğum Sonrası Bebek Bakım, Muayene ve Doğum Hemşireliği Odalarının Sıcaklık ve Nem Ölçüm Değerleri

Sıcaklık 24 °C, bağıl nem %30-60 Aralığında ve ilişkili olduğu koridor vs. hacimlere göre pozitif basınçta tutulmalıdırlar. Bu şartlar bebeklerin annelerin ziyaretleri esnasında korunabilmeleri için de önem taşımaktadır

Sorularınız için 0332 350 4 666 dan bizimle iletişime geçebilirsiniz
Shopping Cart