Sistem ve Sunucu Odası Sıcaklık Takip Sistemi

ISO 27001 standartları gereğince sistem odalarının ortam sıcaklık ve nem durumunu sürekli takip edebilen, bulunduğu ortamda hiç bir bilgisayara program kurulumu vs. gerektirmeyen tek başına çalışan yapısıyla “KTC Sıcaklık ve Nem Takip Sistemi” ile özel alanlarınız artık kontrol altındadır.

Sunucu odaları ve veri merkezleri sıcak ve soğuk havanın birlikte yer aldığı ortamlardır. Sıcak ve soğuk havanın dengesini korumak, sistemlerin ayakta kalması ve öngürelemez kapanmaların, veri ve iş gücü kayıplarının yaşanmaması için server ve sistem odalarının ısılarının anlık olarak kontrol edilmesi, sisteme girilmiş olan ısı alt ve üst değerlerinde anlık olarak Sesli arama ve sms sağlamaktadır.

Sistem odalarının sıkıntısız çalışabilmesi için, oda sıcaklıklarının takip edilerek standart sıcaklık değerleri aralığında olup olmadığının kontrol edilmesi ve gerekli durumlarda müdahale edilmesi çok önemlidir. Sıcaklık ve nem gibi çevresel unsurlar, çoğu zaman sistem odalarındaki donanımların hata vermesine sebep olmaktadır.  Bu sebeple sürekli olarak sistem odasının parametrelerini takip eden bir sisteme ihtiyaç vardır.

Bunun için KTC sistem odası ısı takip cihazı ile anlık olarak ısı değerlerini takip edebilecek, geçmişe dönük rapor alabileceksiniz. Sunucu odalarının sıcaklık risk değerlerinin sisteme girilmesi durumunda; IOS ve Adroid uygulamamız üzerinden anlık uyarı bildirimleri alabileceksiniz. Isı takip cihazı ile artık tüm şirket sunucularının güven altında.

Detaylı bilgi almak için 0332 350 4 666 ‘dan bizlere ulaşabilirsiniz.
Shopping Cart