Ecza Deposu Isı Ve Nem Takip Sistemi

Sağlık bakanlığı tarafından ecza depolarında saklanan ürünlerin hangi şartlarda saklanacağı yönetmeliklerce belirlenmiştir.

Resmi gazetede 1999 yılında yayınlanan kanuna göre;
Madde 15- Ecza deposunun, 26’ncı maddeye göre yürürlüğe konulan Kılavuz’da düzenlenen şekilde, ürünlerin uygun şartlarda muhafaza edilmelerini ve dağıtılmalarını garanti edecek yeterli ve uygun bina ve alanlara, ekipmana, fiziki yapılanmaya ve bu Kılavuz’da yer alan diğer hususlara uygun halde olmasını sağlamak mecburîdir.

Aynı zamanda Resmi gazete ‘de 2014 yılında yer alan mevzuata göre;
Madde 20 – (7) Özel saklama koşulu gerektiren veya soğuk zincire tâbi ilaçların saklama koşullarına uygun olarak eczaneye kabul edilmesi, saklanması ve aynı şartlara uygun olarak hastalara sunulması gerekir. Ayrıca soğuk zincir ilaçların konulması için buzdolabı bulundurulur. Buzdolabı ve eczane içi sıcaklık nem takibinin sağlanması için kayıtların düzenli tutulması kritik durumlarda uyarı verecek erken uyarı sisteminin ve geriye dönük hafıza kaydı bulunan termometrenin bulunması ve eczanede bulunması gereken tüm cihazların düzenli aralıklarla kalibrasyonlarının yapılması gerekir.

Bakanlık tarafından istenilen şartların hepsini karşılayan KTC Sıcaklık ve Nem Takip Cihazı ön plana çıkmaktadır.

İlaç depolarında kablosuz bir şekilde TurkAk tarafından onaylı sensörlerle düzenli olarak veriler bulut ortamına saklanır. İster bilgisayardan isterseniz mobil uygulama üzerinden anlık değerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Yapılan ayarla ile Sesli ikaz, Gsm arama, Sms, ve mobil bildirim olarak görevli personele gider.

Ecza Deposu için KTC Isı Ve Nem Takip Sistemlerinin Faydaları

Sistem herhangi bir alt yapı ya da bilgisayar gibi bir donanım gerektirmez. Bundan dolayı, benzeri diğer sistemlere nazaran daha uygun maliyetli ve uygulaması da kolaydır.

Bulut tabanlı bir işletim sistemi kullandığı için geçmişe dönük veriler sınırsız süreli KVKK’ya uygun bir şekilde kaydı alınır. Kullanıcılar istedikleri zaman web üzerinden değerleri görüntüler.

Extra bir sms maliyeti yoktur.

Kurulu çok kolay olduğundan işçilik gerektirmez.

Kapasite artışında sadece ek sensör alınması yeterlidir.

Shopping Cart